Ambler Olympic Club Hy-Tek's MEET MANAGER 0:02 AM 11/20/2006 Page 1
2006 Mid-Atlantic District CC AAU Championshi - 11/18/2006
Gywnedd Mercy Academy, Gywnedd Valley, PA
Results
Girls 3k Run CC Sub-Bantam
Name Yr Team Finals Points
1 Taylor, Kanae 97 Unattached 12:37.00
2 Allen, Erin 97 Mt Airy TC 12:38.00
3 Richardson, Deja 97 Delaware Express 12:41.00
4 Broadwater, Brooklynn 98 Ivy Hill TC 13:26.00
5 Sargent, Olivia 98 Philadelphia Cyo B 13:32.00 1
6 Ryan, Maeve 97 Mt Laurel Striders 13:43.00
7 Mccann, Maureen 97 Philadelphia Cyo A 13:59.00 2
8 Oconnell, Erin 97 Philadelphia Cyo A 14:12.00 3
9 Macelrevey, Madison 97 Seashore Striders 14:14.00 4
10 Egan, Bridget 97 Philadelphia Cyo A 14:17.00 5
11 Dallas, Taylar 98 Mt Airy TC 14:26.00
12 Hoey, Jessica 97 Philadelphia Cyo A 14:34.00 6
13 Ewell, Aiyana 99 Delaware Express 14:40.00
14 Molloy, Hannah 98 Unattached 14:42.00
15 Dearing, Maryshannon 97 Unattached 14:55.00
16 Strockoz, Madison 97 Philadelphia Cyo B 14:57.00 7
17 Golato, Celsey 97 Philadelphia Cyo B 14:58.00 8
18 Forbes, Madeline 98 Philadelphia Cyo B 15:00.40 9
19 Huffnagle, Emily 97 Philadelphia Cyo A 15:00.70 10
20 Sherry, Kate 97 Unattached 15:02.00
21 Harvey, Abigail 97 Philadelphia Cyo A 15:05.00 11
22 Shuttleworth, Logan 00 Seashore Striders 15:05.50 12
23 Armstrong, Katherine 98 Unattached 15:05.60
24 Rambo, Sarah 98 Seashore Striders 15:13.00 13
25 Leonhardt, Taylor 97 Philadelphia Cyo A 15:25.00 14
26 Pawlowski, Maura 97 Unattached 15:39.00
27 Snarponis, Alison 97 Philadelphia Cyo A 15:40.00 15
28 Colucci, Erika 97 Mt Laurel Striders 15:41.00
29 Seifried, Emma 99 Unattached 15:44.00
30 Demarshall, Elizabeth 97 Philadelphia Cyo B 15:45.00 16
31 Alexander, Bridgette 97 Unattached 15:54.00
32 Dougherty, Aine 97 Unattached 16:10.00
33 Klabe, Katie 98 Seashore Striders 16:17.00 17
34 Eckroth, Danielle 97 Philadelphia Cyo B 16:35.00 18
35 Sardella, Angela 97 Philadelphia Cyo B 17:01.00 19
36 Lemaire, Korinne 99 Seashore Striders 17:03.00 20
37 Shields, Riley 98 Seashore Striders 17:05.00 21
38 Kelly, Zoe 99 Seashore Striders 17:06.50 22
39 Belfatto, Katelynn 98 Unattached 17:06.80
40 Durle, Rebecca 98 Unattached 17:28.00
41 Ortega, Andrea 97 Philadelphia Cyo B 17:29.00 23
42 Diguglielmo, Dallas 98 Seashore Striders 17:35.00 24
43 Sherry, Bridget 97 Unattached 17:45.00
44 Stock, Luciana 97 Ambler Olympic Club 18:55.00
45 Leonard, Isabelle 98 Unattached 19:01.00
Girls 3k Run CC Bantam
Name Yr Team Finals Points
1 Putsch, Moira 96 Philadelphia Cyo A 12:18.00 1
(Girls 3k Run CC Bantam)
Name Yr Team Finals Points
2 Peartree, Alexis 96 Mt Airy TC 12:28.00 2
3 Moore, Charmaine 96 Mt Airy TC 12:48.00 3
4 Mcelwee, Taylor 96 Philadelphia Cyo A 13:05.00 4
5 Ray, Shakirah 96 Mt Airy TC 13:12.00 5
6 Mccloskey, Dierdre 96 Philadelphia Cyo A 13:24.00 6
7 Gelfin, Josie 96 Philadelphia Cyo A 13:26.00 7
8 Balom, Kiarra 96 Mt Airy TC 13:31.70 8
9 Rankin, Sara 96 Philadelphia Cyo A 13:31.80 9
10 Newsome, Courtney 96 Philadelphia Cyo A 13:40.00 10
11 Galligan, Graceann 96 Unattached 13:41.00
12 Lopapa, Peyton 96 Unattached 13:48.00
13 Merlini, Marygrace 96 Philadelphia Cyo B 13:52.00 11
14 Sullivan, Kathryn 96 Philadelphia Cyo B 13:58.00 12
15 Groshon, Julianne 96 Philadelphia Cyo A 13:59.00 13
16 Gamble, Erin 96 Philadelphia Cyo A 14:02.00 14
17 Manjarrez, Cristen 96 Lehigh Valley Road Runners 14:05.00
18 Henry, Loren 96 Mt Laurel Striders 14:07.00
19 Dolan, Erin 96 Philadelphia Cyo B 14:11.00 15
20 Tulski, Grace 96 Unattached 14:13.00
21 Houghton, Bridget 96 Philadelphia Cyo B 14:14.00 16
22 Rushton, Alexandra 96 Philadelphia Cyo B 14:16.00 17
23 Sparks, Elizabeth 96 Seashore Striders 14:18.00
24 Lord, Molly 96 Philadelphia Cyo B 14:34.00 18
25 Hirokawa, Sydney 96 Unattached 14:43.00
26 Mocci, Alyssa 96 Seashore Striders 14:45.00
27 Fauntleroy, Kalyn 96 Mt Airy TC 14:51.00 19
28 Grady, Deirdre 96 Philadelphia Cyo C 14:56.00 20
29 Keech, Caroline 96 Philadelphia Cyo B 15:01.00 21
30 Kelley, Devon 96 Philadelphia Cyo B 15:10.00 22
31 Ohare, Jamie 96 Philadelphia Cyo C 15:33.00 23
32 Molloy, Donna 96 Unattached 15:42.00
33 Rafter, Meghan 96 Philadelphia Cyo C 15:44.00 24
34 Stevenson, Jessica 96 Seashore Striders 15:52.00
35 Venturini, Kira 96 Philadelphia Cyo C 16:00.00 25
36 Purifico, Nicole 96 Philadelphia Cyo C 16:29.00 26
37 Kimmel, Stephanie 96 Unattached 16:59.00
38 Mccans, Kerry 96 Philadelphia Cyo C 17:10.00 27
39 Ludovico, Angela 96 Unattached 17:15.00
40 Seykora, Katrina 96 Philadelphia Cyo C 17:56.00 28
41 Stone, Anneclaire 96 Unattached 18:19.00
42 Frisch, Allison 96 Philadelphia Cyo C 18:33.00 29
Girls 3k Run CC Sub-Midget
Name Yr Team Finals Points
1 Delorme, Kevia 95 Mt Airy TC 12:25.00
2 Dougherty, Siobhan 95 Philadelphia Cyo A 12:30.00 1
3 Egan, Sinead 95 Philadelphia Cyo A 12:54.00 2
4 Lyons, Michala 95 Philadelphia Cyo A 12:59.20 3
5 Nugent, Shannon 95 Medford TC 12:59.40
6 Eder, Veronica 95 Philadelphia Cyo A 13:09.00 4
(Girls 3k Run CC Sub-Midget)
Name Yr Team Finals Points
7 Stanley, Brooke 95 Mt Laurel Striders 13:12.00
8 Delgrosso, Julia 95 Philadelphia Cyo A 13:13.00 5
9 Paschos, Mary 95 Philadelphia Cyo A 13:24.00 6
10 Javage, Deanna 95 Philadelphia Cyo A 13:27.00 7
11 Kern, Courtney 95 Unattached 13:28.00
12 Mihok, Jacqueline 95 Unattached 13:47.00
13 Oneill, Megan 95 Lehigh Valley Road Runners 13:49.00
14 Sheller, Grace 95 Philadelphia Cyo B 13:52.00 8
15 Leonard, Sarah 95 Unattached 13:53.00
16 Edwards, Tanise 95 Ivy Hill TC 13:54.00
17 Mcnulty, Kelly 95 Unattached 13:54.40
18 Campbell, Kiersten 95 Mt Laurel Striders 13:54.90
19 Kelly, Amy 95 Philadelphia Cyo B 13:58.00 9
20 Simone, Arden 95 Ambler Olympic Club 14:03.00
21 Lemaire, Karissa 95 Seashore Striders 14:04.00
22 Defeo, Julia 95 Philadelphia Cyo A 14:09.00 10
23 Iacovine, Dominique 95 Philadelphia Cyo B 14:13.00 11
24 Raech, Jordan 95 Philadelphia Cyo B 14:15.00 12
25 Pascoe, Celia 95 Unattached 14:19.00
26 Donovan, Maureen 95 Philadelphia Cyo B 14:22.00 13
27 Vicente, Leanne 95 Mt Laurel Striders 14:23.00
28 Marland, Rachel 95 Philadelphia Cyo B 14:47.00 14
29 Beninato, Allsyon 95 Philadelphia Cyo B 15:03.00 15
30 Treiber, Alyssa 95 Mt Laurel Striders 15:13.00
31 Spaeder, Carlie 95 Unattached 15:15.00
32 Cheruka, Christina 95 Unattached 15:27.00
33 Ginnane, Bridgette 95 Unattached 15:34.00
34 Carnevale, Claire 95 Seashore Striders 16:02.00
35 Burke, Erin 95 Philadelphia Cyo B 16:03.00 16
36 Walsh, Kielty 95 Unattached 16:07.30
37 Kanger, Alyssa 95 Unattached 17:07.00
38 Smith, Mary 95 Unattached 17:20.00
39 Durle, Bernadette 95 Unattached 21:41.00
Girls 3k Run CC Midget
Name Yr Team Finals Points
1 Sargent, Sara 94 Philadelphia Cyo A 11:30.00 1
2 Fitzpatrick, Kathleen 94 Philadelphia Cyo A 11:49.50 2
3 Darlington, Amy 94 Unattached 11:49.80
4 Powers, Caroline 94 Philadelphia Cyo A 11:58.00 3
5 Askins-Gast, Rebecca 94 Lehigh Valley Road Runners 12:00.00 4
6 Niedrach, Kristen 94 Medford TC 12:02.10 5
7 Seykora, Maria 94 Philadelphia Cyo A 12:02.30 6
8 Mahony, Emma 94 Philadelphia Cyo A 12:02.60 7
9 Cameron, Emily 94 Unattached 12:03.00
10 Brown, Andrea 94 Unattached 12:16.00
11 Heikkinen, Brianna 94 Unattached 12:17.00
12 Snyder, Natalie 94 Lehigh Valley Road Runners 12:22.00 8
13 Harris, Brittany 94 Delaware Express 12:24.10
14 Holl, Sarah 94 Ambler Olympic Club 12:24.40
(Girls 3k Run CC Midget)
Name Yr Team Finals Points
15 Keenan, Emma 94 Philadelphia Cyo A 12:26.00 9
16 Harvey, Meghan 94 Philadelphia Cyo A 12:30.00 10
17 Brown, Rachel 94 Ambler Olympic Club 12:35.00
18 Doane, Mikayla 94 Philadelphia Cyo A 12:37.00 11
19 Lacy, Megan 94 Medford TC 12:43.00 12
20 Craskey, Bridget 94 Philadelphia Cyo B 12:46.00 13
21 Leporace, Danielle 94 Unattached 12:52.00
22 Krakowski, Emily 94 Unattached 12:54.00
23 Hassay-Marakovits, Kelsey 94 Lehigh Valley Road Runners 13:01.00 14
24 Vogelman, Emmie 94 Unattached 13:04.00
25 Egan, Fiona 94 Philadelphia Cyo B 13:05.00 15
26 Sacchetti, Sarah 94 Philadelphia Cyo B 13:11.00 16
27 Leskowicz, Nicole 94 Unattached 13:16.00
28 Galligan, Marytheresa 94 Unattached 13:24.00
29 Krause, Gretchenmarie 94 Philadelphia Cyo B 13:24.50 17
30 Seminack, Laurenann 94 Philadelphia Cyo B 13:24.70 18
31 Levecchia, Alexa 94 Medford TC 13:27.00 19
32 Long, Emily 94 Unattached 13:28.00
33 Loughery, Christine 94 Philadelphia Cyo B 13:31.00 20
34 Hetherington, Melissa 94 Philadelphia Cyo B 13:31.20 21
35 Krakowski, Jenna 94 Unattached 13:32.00
36 Hoffman, Patricia 94 Unattached 13:36.00
37 Hopely, Amanda 94 Philadelphia Cyo B 13:40.00 22
38 Henry, Meghan 94 Mt Laurel Striders 13:43.00
39 Rinaldi, Jessica 94 Philadelphia Cyo C 13:44.00 23
40 Manjarrez, Colleen 94 Lehigh Valley Road Runners 13:47.00 24
41 Lynch, Abigail 94 Lehigh Valley Road Runners 14:00.00 25
42 Landmesser, Alexandra 94 Philadelphia Cyo C 14:08.00 26
43 Skolozdra, Asley 94 Mt Laurel Striders 14:09.00
44 Cosenza, Jessica 94 Unattached 14:10.00
45 Jones, Karly 94 Unattached 14:11.00
46 Seiwell, Amanda 94 Unattached 14:19.00
47 Piszker, Jacqueline 94 Philadelphia Cyo C 14:31.00 27
48 Harrer, Samantha 94 Unattached 14:34.00
49 Wood, Gabriella 94 Medford TC 14:39.00 28
50 Graziano, Barbara 94 Philadelphia Cyo C 14:43.00 29
51 Hotz, Mallory 94 Philadelphia Cyo C 14:56.00 30
52 Markiewicz, Sarah 94 Philadelphia Cyo C 15:02.00 31
53 Ward, Jacqueline 94 Unattached 15:09.00
54 Hoffman, Kathryn 94 Unattached 15:29.00
55 Duca, Allie 94 Medford TC 16:25.00 32
Girls 4k Run CC Sub-Youth
Name Yr Team Finals Points
1 Cygan, Jessica 93 Unattached 18:44.00
2 Meyer, Hannah 93 Unattached 18:45.00
3 Rodden, Katie 93 Philadelphia Cyo A 19:06.00 1
4 Delgrosso, Nicole 93 Philadelphia Cyo A 19:16.00 2
5 Doyle, Casey 93 Medford TC 19:24.00 3
6 Forrey, Emily 93 York Road Runners 19:48.00 4
(Girls 4k Run CC Sub-Youth)
Name Yr Team Finals Points
7 Jacobs, Allison 93 York Road Runners 20:01.00 5
8 Yoh, Katie 93 Berks County All-Star Striders 20:03.00
9 Mestres, Marina 93 Medford TC 20:05.00 6
10 Peterson, Courtney 93 York Road Runners 20:13.00 7
11 Lehman, Lauren 93 Unattached 20:14.30
12 Stickley, Maria 93 Philadelphia Cyo A 20:14.70 8
13 Falvey, Taylor 93 York Road Runners 20:15.20 9
14 Hudes, Danielle 93 Medford TC 20:15.40 10
15 Kilishek, Brynna 93 York Road Runners 20:19.00 11
16 Nolan, Maura 93 Philadelphia Cyo A 20:36.00 12
17 Moore, Chante 93 Mt Airy TC 20:38.00
18 Hotz, Meghan 93 Philadelphia Cyo A 20:41.00 13
19 Fleming, Shakira 93 Mt Airy TC 20:54.00
20 Kimenhour, Allison 93 Medford TC 21:16.30 14
21 Librizzi, Hannah 93 Medford TC 21:16.90 15
22 Love, Deirdre 93 Medford TC 21:19.00 16
23 Vanleer, Caitlin 93 Philadelphia Cyo A 21:28.00 17
24 Kempton, Jenny 93 Medford TC 21:32.00 18
25 Fluck, Rachel 93 Philadelphia Cyo A 21:35.00 19
26 Mcdonald, Elizabeth 93 Unattached 21:38.00
27 Stelmanski, Emily 93 Mt Laurel Striders 21:41.00
28 Farrell, Kacie 93 Unattached 21:42.00
29 Ribble, Grace 93 Philadelphia Cyo C 21:52.60 20
30 Brindley, Elena 93 Unattached 21:53.00
31 Streleckis, Tinamarie 93 Philadelphia Cyo B 22:01.00 21
32 Freeman, Hayley 93 York Road Runners 22:06.00 22
33 Balmer, Kathryn 93 Philadelphia Cyo B 22:07.00 23
34 Morrow, Carly 93 Philadelphia Cyo B 22:10.00 24
35 Wacker, Elizabeth 93 Philadelphia Cyo C 22:12.00 25
36 Mullmann, Frances 93 Philadelphia Cyo B 22:14.00 26
37 Smith, Sara 93 Philadelphia Cyo B 22:19.00 27
38 Keeley, Renae 93 Philadelphia Cyo B 22:31.00 28
39 Lawrence, Emma 93 Philadelphia Cyo B 22:34.00 29
40 Oconnell, Marykate 93 Philadelphia Cyo B 22:39.00 30
41 Lindgren, Hannah 93 Unattached 22:45.00
42 Hess, Michelle 93 Medford TC 22:47.00 31
43 Barker, Danielle 93 Philadelphia Cyo C 22:54.00 32
44 Coning, Ali 93 Seashore Striders 22:55.00
45 Ayers, Amelia 93 Unattached 23:06.00
46 Hodgkinson, Amanda 93 York Road Runners 23:10.00 33
47 Brazill, Jaelyn 93 Unattached 23:24.00
48 Cheruka, Caitlin 93 Unattached 23:35.00
49 Cronin, Catherine 93 Unattached 23:47.00
50 Vogel, Amanda 93 Philadelphia Cyo C 23:57.00 34
51 Mcgarry, Marissa 93 Unattached 24:02.00
52 Belfatto, Nicole 93 Philadelphia Cyo C 24:04.00 35
53 Golato, Bridget 93 Unattached 24:08.00
54 Dawson, Julie 93 Philadelphia Cyo A 24:13.00 36
55 Mcnutt, Alise 93 Philadelphia Cyo C 24:22.00 37
56 Moleski, Sarah 93 Philadelphia Cyo C 24:28.00 38
(Girls 4k Run CC Sub-Youth)
Name Yr Team Finals Points
57 Krakowiak, Rose 93 Philadelphia Cyo C 24:58.00 39
58 Ryan, Salina 93 Unattached 25:51.00
59 Farrell, Kaitlyn 93 Unattached 26:13.00
60 Reitenbach, Julia 93 Unattached 26:14.00
61 Weiher, Kristin 93 Unattached 27:14.00
62 Marrero, Elena 93 Unattached 27:46.00
Girls 4k Run CC Youth
Name Yr Team Finals Points
1 Garvey, Julianne 92 Philadelphia Cyo A 19:01.00 1
2 Constant, Allison 92 Lehigh Valley Road Runners 19:25.00
3 Coates, Kelsey 92 Lehigh Valley Road Runners 19:35.00
4 Loiselle, Katherine 92 Unattached 19:47.00
5 Lieb, Samantha 92 Philadelphia Cyo A 20:25.00 2
6 Molinaro, Gabrielle 92 Philadelphia Cyo A 20:35.00 3
7 Powers, Stephanie 92 Philadelphia Cyo A 20:36.00 4
8 Landis, Sarah 92 Berks County All-Star Striders 20:40.00
9 Kerr, Lindsay 92 Lehigh Valley Road Runners 20:46.00
10 Walker, Ellen 92 Unattached 21:13.00
11 Divas, Rebecca 92 Philadelphia Cyo A 23:25.00 5
12 Ross, Melissa 92 Unattached 23:34.00
13 Arbizo, Kaitlyn 92 Philadelphia Cyo A 23:43.00 6
14 Atwater, Katie 92 Medford TC 23:50.00
15 Mullaly, Leah 92 Philadelphia Cyo A 23:54.00 7
16 Markiewicz, Meaghan 92 Philadelphia Cyo A 25:44.00 8
17 Cheney, Rachel 92 Unattached 25:54.00
18 Blanco, Erycka 92 Medford TC 26:22.00
19 Prozzillo, Annemarie 92 Unattached 26:52.00
20 Elliott, Alissa 92 Unattached 27:17.00
Girls 5k Run CC Intermediate
Name Yr Team Finals Points
1 Faust, Brianna 91 Lehigh Valley Road Runners 20:00.00 1
2 Graybill, Lindsey 91 Lehigh Valley Road Runners 20:14.74 2
3 Faust, Amanda 91 Lehigh Valley Road Runners 20:16.00 3
4 Faust, Christina 91 Lehigh Valley Road Runners 20:58.00 4
5 Oliveto, Danielle 91 Berks County All-Star Striders 21:38.00 5
6 Lebo, Brittney 90 Berks County All-Star Striders 21:39.00 6
7 Reverie, Jessica 91 Lehigh Valley Road Runners 22:22.00 7
8 Wu, Caroline 90 Berks County All-Star Striders 22:31.00 8
9 Cimerol, Sabrina 90 Lehigh Valley Road Runners 23:56.00 9
10 Reuther, Dana 90 Unattached 23:59.00
11 Ehret, Allison 90 Berks County All-Star Striders 24:12.86 10
12 Mulvey, Sarah 91 Berks County All-Star Striders 24:13.27 11
13 Schwab, Adrianna 91 Berks County All-Star Striders 24:53.00 12
14 Prozzillo, Catherine 91 Unattached 25:09.00
Women 5k Run CC Young
Name Yr Team Finals Points
1 Jackson, Brittany 89 Mt Airy TC 21:04.00
(Women 5k Run CC Young)
Name Yr Team Finals Points
2 Morse, Carolyn 89 Berks County All-Star Striders 21:32.00
3 Baskin, Cara 89 Berks County All-Star Striders 21:57.00
4 Mulvey, Samantha 89 Berks County All-Star Striders 22:38.00
5 Jordan, Jennifer 89 Berks County All-Star Striders 25:34.00
6 Stevenson, Julie 89 Unattached 26:11.00
Boys 3k Run CC Sub-Bantam
Name Yr Team Finals Points
1 Shipman, Jonas 97 Lehigh Valley Road Runners 12:26.00
2 Ashby, Jack 98 Seashore Striders 12:27.00 1
3 Fitzpatrick, Joey 97 Philadelphia Cyo A 12:51.00 2
4 Bamforth, Jake 97 Seashore Striders 12:55.10 3
5 Bamforth, Ben 99 Seashore Striders 12:55.40 4
6 Lopapa, Nicholas 98 Unattached 13:21.00
7 Kern, Michael 97 Unattached 13:31.00
8 Drabinski, Peter 97 Philadelphia Cyo A 13:33.00 5
9 Mocci, Dillon 99 Seashore Striders 13:38.00 6
10 Dearing, Brendan 99 Unattached 13:40.00
11 Fruhwirth, Jared 98 Unattached 13:45.00
12 Ellis, Isaiah 97 Ivy Hill TC 13:51.00
13 Fraley, Dan 97 Mt Laurel Striders 14:02.00
14 Sacchetti, Dustin 97 Philadelphia Cyo A 14:05.00 7
15 Fratoni, Jeremy 97 Philadelphia Cyo A 14:10.00 8
16 Perdoch, John 97 Unattached 14:11.00
17 Newsome, Jacob 98 Philadelphia Cyo A 14:21.00 9
18 Degnan, Dominic 97 Philadelphia Cyo A 14:32.00 10
19 Hochrein, Alec 99 Seashore Striders 14:35.00 11
20 Marcelis, Lukas 98 Ambler Olympic Club 14:41.00
21 Rafter, Timmy 97 Philadelphia Cyo B 14:49.00
22 Balmer, Andrew 97 Philadelphia Cyo A 15:10.00 12
23 Caniz, Justin 99 Philadelphia Cyo B 15:21.00
24 Werner, Nicky 99 Unattached 15:22.00
25 Carter, Brendan 98 Unattached 15:25.00
26 Farrell, Sean 99 Unattached 15:40.00
27 Grayo, Anthony 99 Unattached 16:00.00
28 Kruszewski, Justin 97 Philadelphia Cyo B 16:02.00
29 Murray, Cheynne 99 Unattached 16:13.00
30 Destefano, Christopher 97 Unattached 17:01.00
31 Shubert, William 98 Philadelphia Cyo B 17:11.00
32 Dearing, Liam 00 Unattached 17:28.00
Boys 3k Run CC Bantam
Name Yr Team Finals Points
1 Brunache, Demond 96 Unattached 12:05.00
2 Irwin, Kyle 96 Philadelphia Cyo A 12:07.00 1
3 Durnan, Jason 96 Unattached 12:11.00
4 Hagood, John 96 Unattached 12:15.00
5 Mcgarry, Robert 96 Philadelphia Cyo A 12:29.00 2
6 Holowsko, Nicholas 96 Philadelphia Cyo A 12:36.00 3
7 Mcgeehan, Justin 96 Philadelphia Cyo A 12:42.00 4
(Boys 3k Run CC Bantam)
Name Yr Team Finals Points
8 Diguglielmo, Luke 96 Seashore Striders 12:47.00
9 Kardish, Christian 96 Philadelphia Cyo A 12:51.00 5
10 Tofani, Christopher 96 Philadelphia Cyo B 12:58.00 6
11 Nolan, Brian 96 Philadelphia Cyo A 13:00.00 7
12 Reuther, Thomas 96 Philadelphia Cyo A 13:09.00 8
13 Belfatto, Jim 96 Philadelphia Cyo B 13:10.00 9
14 Snarponis, Danny 96 Philadelphia Cyo A 13:17.00 10
15 Leskowicz, Daniel 96 Unattached 13:20.00
16 Coates, Colin 96 Lehigh Valley Road Runners 13:27.00
17 Forbes, Jimmy 96 Philadelphia Cyo B 13:36.00 11
18 Watson, Lucas 96 Unattached 13:38.00
19 Crum, Andrew 96 Unattached 13:43.00
20 Kline, Timothy 96 Lehigh Valley Road Runners 13:46.00
21 Coppa, Johnpaul 96 Unattached 13:50.00
22 Smith, Zachary 96 Philadelphia Cyo C 13:51.00 12
23 Lindgren, Samuel 96 Unattached 13:54.00
24 Kelly, Jack 96 Seashore Striders 14:06.00
25 Dewalt, Ryan 96 Unattached 14:07.00
26 Doane, Ryan 96 Philadelphia Cyo C 14:10.00 13
27 Wellman, Jamison 96 Philadelphia Cyo B 14:11.00 14
28 Mcnutt, Andrew 96 Philadelphia Cyo B 14:20.00 15
29 Staples, Jack 96 Philadelphia Cyo C 14:23.00 16
30 Stone, Christopher 96 Philadelphia Cyo B 14:27.00 17
31 Sardella, Michael 96 Philadelphia Cyo B 14:28.50 18
32 Rinaldi, Jason 96 Philadelphia Cyo C 14:28.80 19
33 Markiewicz, Timmy 96 Philadelphia Cyo B 14:48.00 20
34 Groshon, Justin 96 Philadelphia Cyo C 14:49.00 21
35 Wurtz, Brian 96 Philadelphia Cyo C 15:28.00 22
36 Werner, Scott 96 Unattached 15:29.00
37 Brown, Dylan 96 Seashore Striders 15:38.00
38 Bradley, Christopher 96 Unattached 19:38.00
Boys 3k Run CC Sub-Midget
Name Yr Team Finals Points
1 Boyle, Tom 95 Philadelphia Cyo A 12:07.00 1
2 Stelmanski, Alex 95 Mt Laurel Striders 12:10.00
3 Strockoz, Jeremy 95 Philadelphia Cyo A 12:15.00 2
4 Keehn, Robert 95 Philadelphia Cyo A 12:26.00 3
5 Molloy, Jonathan 95 Unattached 12:33.00
6 Grayo, John 95 Unattached 12:35.00
7 Oconnell, Liam 95 Philadelphia Cyo A 12:37.00 4
8 Ghaul, Jonathan 95 Philadelphia Cyo A 12:38.00 5
9 Ferraiolo, Daniel 95 Philadelphia Cyo A 12:46.00 6
10 Polish, Daniel 95 Ambler Olympic Club 12:51.00
11 Hayes, Colin 95 Philadelphia Cyo B 12:53.00 7
12 Sardella, Joseph 95 Philadelphia Cyo A 12:55.00 8
13 Cessina, Raymond 95 Philadelphia Cyo B 12:59.00 9
14 Kacyon, Dana 95 Lehigh Valley Road Runners 13:04.00
15 Kirby, Glenn 95 Philadelphia Cyo A 13:07.00 10
16 Outten, Zachary 95 Unattached 13:22.00
(Boys 3k Run CC Sub-Midget)
Name Yr Team Finals Points
17 Valentine, Taylor 95 Philadelphia Cyo B 13:29.00 11
18 Mcwilliams, Andrew 95 Philadelphia Cyo B 13:45.00 12
19 Carter, Matthew 95 Unattached 13:50.00
20 Adams, Matthew 95 Unattached 13:59.00
21 Macelrevey, Austin 95 Seashore Striders 14:05.00
22 Hoxit, Kyle 95 Mt Laurel Striders 14:09.00
23 Sheller, Eric 95 Philadelphia Cyo B 14:12.00 13
24 Craskey, Robert 95 Philadelphia Cyo B 14:34.00 14
25 Seykora, Thomas 95 Philadelphia Cyo B 14:52.00 15
26 Mulvey, Alexander 95 Berks County All-Star Striders 15:38.00
Boys 3k Run CC Midget
Name Yr Team Finals Points
1 Herr, Connor 94 Medford TC 10:58.00 1
2 Rivera, Brad 94 Philadelphia Cyo A 11:22.10 2
3 Gennaro, Paul 94 Philadelphia Cyo A 11:22.40 3
4 Dickson, Connor 94 Unattached 11:25.00
5 Onesi, Alex 94 Unattached 12:00.00
6 Walsh, Joseph 94 Philadelphia Cyo A 12:05.00 4
7 Littig, Andres 94 Medford TC 12:05.30 5
8 Ororke, Matt 94 Medford TC 12:05.90 6
9 Winterle, Matthew 94 Philadelphia Cyo A 12:10.40 7
10 Broadwaterjr, Maurice 94 Ivy Hill TC 12:10.50
11 Enscoe, David 94 Medford TC 12:15.20 8
12 Abrams, Mitch 94 Seashore Striders 12:15.40
13 Mackinlay, Scott 94 Unattached 12:15.60
14 Dowrick, Stephen 94 Unattached 12:16.00
15 Halfpenny, Ryan 94 Medford TC 12:22.00 9
16 Kurlander, Austen 94 Unattached 12:26.00
17 Glavin, Eamon 94 Unattached 12:27.30
18 Wellman, Connor 94 Philadelphia Cyo A 12:27.90 10
19 Mccann, Brennan 94 Philadelphia Cyo A 12:31.00 11
20 Mcnicholas, John 94 Unattached 12:41.50
21 Ellis, Calvin 94 Ivy Hill TC 12:41.70
22 Molloy, Kevin 94 Unattached 12:43.00
23 Gigliotti, Franco 94 Philadelphia Cyo A 12:44.00 12
24 Mcfadden, Patrick 94 Philadelphia Cyo A 12:47.00 13
25 Stone, Andrew 94 Philadelphia Cyo B 12:51.00 14
26 Wellman, Casey 94 Philadelphia Cyo B 12:55.00 15
27 Walsh, Quinn 94 Philadelphia Cyo B 13:01.00 16
28 Simpson, Nathan 94 Unattached 13:03.00
29 Walsh, Patrick 94 Philadelphia Cyo B 13:22.00 17
30 Zanetti, Zachary 94 Philadelphia Cyo B 13:29.00 18
31 Lacey, Patrick 94 Unattached 13:54.00
32 Dimascia, Daniel 94 Philadelphia Cyo B 13:56.00 19
33 White, Thomas 94 Unattached 13:58.00
34 Long, Kevin 94 Philadelphia Cyo B 14:06.00 20
35 Mocci, Jake 94 Seashore Striders 14:07.00
36 Mudry, Matt 94 Seashore Striders 14:27.00
37 Glancy, Kevin 94 Unattached 15:27.00
(Boys 3k Run CC Midget)
Name Yr Team Finals Points
38 Dwyer, Michael 94 Philadelphia Cyo B 15:44.00 21
39 Colucci, John 94 Mt Laurel Striders 15:52.00
Boys 4k Run CC Sub-Youth
Name Yr Team Finals Points
1 Kacyon, Matthew 93 Lehigh Valley Road Runners 17:35.00
2 Monaghan, Stephen 93 Philadelphia Cyo A 18:02.00 1
3 Sacchetti, Jake 93 Philadelphia Cyo A 18:24.00 2
4 Oja, Sebastian 93 Unattached 18:32.00
5 Lipscomb, Bryson 93 Mt Airy TC 18:34.00
6 Bernardo, Andrew 93 Philadelphia Cyo A 18:43.00 3
7 Monahan, Chris 93 Unattached 18:46.00
8 Lemaire, Kaleb 93 Seashore Striders 18:52.00
9 Stone, Brendan 93 Philadelphia Cyo A 18:59.00 4
10 Damiani, Thomas 93 Unattached 19:05.00
11 Darlington, Tommy 93 Unattached 19:06.00
12 Busher, Eric 93 Lehigh Valley Road Runners 19:17.00
13 Kane, Alexander 93 Philadelphia Cyo A 19:21.00 5
14 Graybill, Jason 93 Lehigh Valley Road Runners 19:22.00
15 Gilligan, Jack 93 Medford TC 19:44.00
16 Alexander, Matthew 93 Unattached 19:45.50
17 Binder, Zachary 93 Unattached 19:45.90
18 Ringwalt, Chuck 93 Philadelphia Cyo B 19:59.00 6
19 Hetherington, Brian 93 Philadelphia Cyo A 20:07.00 7
20 Speese, David 93 Philadelphia Cyo A 20:23.00 8
21 Parsons, Stephen 93 Unattached 20:39.00
22 Digioacchino, Nick 93 Ambler Olympic Club 20:59.00
23 Campbell, Will 93 Mt Laurel Striders 21:07.00
24 Coppa, Philipjames 93 Unattached 21:20.00
25 Santangelo, John 93 Philadelphia Cyo B 21:25.00 9
26 Delancy, Brian 93 Medford TC 21:51.00
27 Montgomery, Shane 93 Philadelphia Cyo B 22:09.00 10
28 Cozzi, Zachary 93 Unattached 22:28.00
29 Repisky, Philip 93 Unattached 22:50.00
30 Scott, Ryder 93 Philadelphia Cyo B 23:51.00 11
31 Ferraiolo, Thomas 93 Philadelphia Cyo B 24:16.00 12
32 Long, Blake 93 Unattached 25:37.00
33 Drabinski, Adam 93 Philadelphia Cyo B 26:59.00 13
Boys 4k Run CC Youth
Name Yr Team Finals Points
1 Ayers, Reece 92 Unattached 17:39.00
2 Decker, Dylan 92 Lehigh Valley Road Runners 17:59.00 1
3 Stevenson, James 92 Unattached 18:02.00
4 Knauss, Tyler 92 Lehigh Valley Road Runners 18:06.00 2
5 Haller, Thomas 92 Unattached 18:17.00
6 Trainer, Thomas 92 Philadelphia Cyo A 18:23.00 3
7 Kline, Wesley 92 Lehigh Valley Road Runners 18:25.00 4
8 Mathews, Ryan 92 Unattached 18:30.00
9 Cicione, Nick 92 Philadelphia Cyo A 18:48.00 5
(Boys 4k Run CC Youth)
Name Yr Team Finals Points
10 Armstrong, Scott 92 Unattached 18:53.00
11 Lambert, Josh 92 Lehigh Valley Road Runners 18:57.00 6
12 Scott, Richard 92 Philadelphia Cyo A 18:59.00 7
13 Wolff, Brian 92 Unattached 19:00.00
14 Kelly, Francis 92 Philadelphia Cyo A 19:01.00 8
15 Ayers, Nathan 92 Unattached 19:24.00
16 Jester, Tucker 92 Unattached 19:31.00
17 Strauss, David 92 Lehigh Valley Road Runners 19:37.00 9
18 Simons, James 92 Unattached 19:40.00
19 Wright, Michael 92 Philadelphia Cyo A 19:48.00 10
20 Berkman, Thomas 92 Philadelphia Cyo A 19:56.00 11
21 Swan, Nicholas 92 Philadelphia Cyo A 20:00.00 12
22 Fuery, Michael 92 Ambler Olympic Club 20:21.00
23 Cheruka, Landon 92 Unattached 27:54.00
--- Miller, Hank 92 Unattached DNF
Boys 5k Run CC Intermediate
Name Yr Team Finals Points
1 Izewski, Joshua 90 Unattached 17:04.00
2 Koren, Matthew 90 Lehigh Valley Road Runners 17:42.00
3 Gillette, Matt 91 Lehigh Valley Road Runners 17:50.00
4 Savercool, Ryan 91 Lehigh Valley Road Runners 18:01.00
5 Turney, Will 90 Berks County All-Star Striders 18:25.00 1
6 Perron, Austin 90 Mt Airy TC 18:44.00
7 Borillo, Kevin 90 Berks County All-Star Striders 18:52.00 2
8 Jones, Nate 91 Berks County All-Star Striders 19:05.00 3
9 Gross, Devin 91 Unattached 19:34.00
10 Winterhoff, Bryce 91 Lehigh Valley Road Runners 20:03.00
11 Long, Robert 91 Lehigh Valley Road Runners 20:03.80
12 Mcgeehan, Matthew 90 Unattached 20:31.00
13 Eckert, Blake 90 Lehigh Valley Road Runners 20:32.00
14 Holland, Alexander 90 Ivy Hill TC 20:49.00
15 Cox, Joshua 91 Berks County All-Star Striders 20:57.00 4
16 Dunst, Jeremiah 91 Berks County All-Star Striders 26:24.00 5
--- Eppler, Craig 91 Lehigh Valley Road Runners DNF
--- Rizzo, Anthony 90 Unattached DNF
Men 5k Run CC Young
Name Yr Team Finals Points
1 Simkins, Matthew 88 Lehigh Valley Road Runners 17:28.00 1
2 Zubey, Alex 89 Unattached 17:38.00
3 Dunst, Joshua 89 Berks County All-Star Striders 17:44.00 2
4 Chacon, Alexander 89 Lehigh Valley Road Runners 17:57.80 3
5 Haklar, David 89 Lehigh Valley Road Runners 17:58.20 4
6 Youst, Alex 88 Berks County All-Star Striders 17:58.80 5
7 Magliane, Darrick 89 Lehigh Valley Road Runners 18:02.00 6
8 Addis, Dan 88 Berks County All-Star Striders 18:18.00 7
9 Power, Michael 88 Unattached 18:22.00
10 Holleran, Ryan 89 Berks County All-Star Striders 18:35.00 8
11 Grewe, Ted 89 Lehigh Valley Road Runners 18:38.00 9
(Men 5k Run CC Young)
Name Yr Team Finals Points
12 Griffiths, Sam 89 Unattached 18:42.00
13 Vonlangen, Robert 88 Berks County All-Star Striders 18:58.00 10
14 Conway, Colin 89 Unattached 19:09.00
15 Matika, Kyle 89 Lehigh Valley Road Runners 19:35.00 11
16 Haklar, James 89 Lehigh Valley Road Runners 28:40.00 12